Termovizinis tyrimas

Termovizinis tyrimas

Spėlioti ir ieškoti atsakymo į klausimą, kur dingsta šiluma, galime ilgai, o galime atlikti termovizija ir pasinaudojus atliktų tyrimų rezultatais greitai pašalinti šilumos praradimo priežastis. Apie termovizija, atliktus tyrimus, šilumos nuostolius ir kaip atliekamas termovizinis tyrimas skaitykite šiame straipsnyje.

Šilumos analizė

Šiluminės energijos kainų didėjimas skatina ieškoti šilumos nuostolių sumažinimo būdus ir atsiradimo priežastis. Efektyviausias ir populiariausias būdas – infraraudonųjų spindulių matavimas naudojant termovizorių. Termovizorius gali būti panaudotas šiluminės izoliacijos namų patikrinimui ir defektų nustatymui.

termovizija statybos defektai ir šalčio tiltai

Termovizija: statybos defektai ir šalčio tiltai

Termovizinis tyrimas

Pagal atliktus tyrimus buvo nustatyta, kad statyti namai suvartoja apytiksliai dvigubai daugiau energijos, palyginti su tokiais pat pastatais vakarų Europoje. Tiriant šilumos nuostolius buvo nustatyta, kad per pastato sienas prarandama apie 50 proc., pastato lubas apie 15 proc., per langus apie 24 proc., grindis – 11 proc. Tokie skaičiai parodo, kad yra didelės galimybės taupyti šilumos energiją. O tam tikslui pasiekti reikia šiltinti namų fasadus, lubas, grindis, keisti langus, šildymo ir vandens tiekimo sistemas. Tokie rekonstrukcijos darbai reikalauja didelių išlaidų, todėl norint efektyviai panaudoti pinigus būtina šilumos nuostolius įvertinti individualiai, atliekant šilumos nuostolių auditą ( termovizinis tyrimas).

Termovizinis tyrimas: grindinio termonuotrauka

Termovizinis tyrimas: grindinio termonuotrauka

Termonuotrauka

Dėl įšildyto pastato konstrukcijos elementų skirtingų šiluminių varžų, paviršiuose nevienodai pasiskirsto temperatūra. Pasinaudojus termovizija galima nustatyti temperatūros pasiskirstymą ir gauti šilumos-šalčio nuotraukas. Termovizinis tyrimas padės aptikti oro srautus ir įvertins termoizoliacijos savybių pokyčius. Atliekant šilumos praradimo analizę buvo nustatyta, kad dėl nesandarumo 100 kv. m. pastato viduje oras gali keistis nuo 0,4 iki 2 kartų per valandą. O tai reiškia, kad skysto kuro sąnaudos šildymui taip pat gali keistis – nuo 300 iki 1500 per vienerius metus.

Termoviziniai tyrimai: statybos broko termonuotrauka

Termoviziniai tyrimai: statybos broko termonuotrauka

Atlikus statinio termovizinį tyrimą iš išorės ir vidaus, termonuotraukos gali aptikti neplanuotus oro srautus, šiluminės izoliacijos trūkumus, nekokybiškas statybines medžiagas, apskaičiuoti faktinę sienos, grindų, lubų izoliacijos varžą ir šilumos nuostolius. Atliekant pastato termovizijos analizę ir remiantis termografija galima geriau suprojektuoti apšiltinimo darbus ir kontroliuoti apšiltinimo darbų kokybę.


Siūlome susipažinti su UAB “ES Baltic” teikiamomis termovizijos paslaugomis.

Komentarų (2)

  1. Tomas Sau 3, 2021

    Sveiki, reikalinga irengto kotedzo tarplubio apziura,kad nustatyti salcio tilto atsiradimo priezasti. Ar galetumete atlikti apziura? Jei taip kiek mazdaug kainuotu?
    Vilniaus miestas

    1. esbaltic Sau 9, 2021

      Sveiki Tomai, paskambinkite telefonu (8-638) 90009

Rašyti žinutę

Your email address will not be published.

Susiję įrašai

Įveskite raktinį žodį