Mobilieji bokšteliai ar statybiniai pastoliai – ką pasirinkti?

Mobilieji bokšteliai ar statybiniai pastoliai – ką pasirinkti?

Visų šiuolaikinių pastatų pamatas yra aukštas, todėl atliekant remonto ir apdailos darbus reikalinga atitinkama įranga. Tam naudojami mobilieji bokšteliai ar statybiniai pastoliai.
Tai gi, mobilieji bokšteliai ar statybiniai pastoliai – ką pasirinkti?

Statybiniai pastoliai

Statybiniai pastoliai − tai laikina konstrukcija, lengvai montuojama prie bet kokio paviršiaus, išsiskirianti patikimumu.

Juose įrengtos specialiai darbuotojams ir statybinėms medžiagoms susidėti skirtos plačios platformos, kurias lengva surinkti ir pritvirtinti prie bet kokios sienų konstrukcijos. Priklausomai nuo dalių prijungimo būdo, leistino aukščio ir atsparumo apkrovai, jie skirstomi į kelius tipus. Kiekvienas tipas turi savo „pliusus“.

Rėminiai pastoliai − dažnai naudojami tiesių fasadų mūro ir apdailos darbams atlikti iki 50 metrų aukštyje. Pastatų su tiesiais fasadais mūro ir apdailos darbuose 50 metrų aukštyje. Be modulinio tipo pastolių neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinių statybinių konstrukcijų − sudėtingų pastatų fasadų, koncertinių scenų ir vaizdinių stendų. Abu tipai populiarūs visame pasaulyje. Suveržiamieji pastoliai labai populiarūs Anglijoje, nes tinka sudėtingų formų pastatams, turintiems daugybę išsikišimų, arkų ir kupolų.

Vienintelis trūkumas yra pritaikymo sudėtingumas. Jums būtina nuolat stebėti detalių nusidėvėjimo lygį, tikrinti tvirtinimo taškų patikimumą, dažymo kokybę, atlikti defektų patikrą, laikytis pastolių detalių tinkamo saugojimo taisyklių pasibaigus statybos projektui.

Mobilieji bokšteliai

Mobilieji bokšteliai − mobilios konstrukcijos, pasižyminčios paprastu surinkimu ir stabilumu. Dėl nedidelio svorio jie yra lengvai transportuojami, o metalo komponentų standumas užtikrina visišką saugumą statybų aikštelėje. Be jų neapseisite, kai reikės atlikti tam tikros pastato dalies remontą. Šiuo atveju statyti pastolius per visą pastato perimetrą yra neracionalu, jau nekalbant apie įrangos montavimo išlaidas. Žinoma, galite kiekvieną kartą perkeldinėti pastolius palei pastato sieną, tačiau tai užtruks daug laiko ir pareikalaus nemažai pastangų.

Kiekvienas bokštelis susideda iš paruoštų rėmų ir laiptų. Ratai, pritvirtinti prie sistemų  pagrindo, palengvina jų judėjimą statybų aikštelėje. Bokšteliuose įrengtos 2-3 platformos. Viršutinėje − greitam darbininkų pakilimui ir nusileidimui įrengtas liukas. Priklausomai nuo pakopų skaičiaus, šios konstrukcijos gali būti nuo 4 iki 21 metrų aukščio.
Tokią įrangą tinka naudoti tik ant lygaus paviršiaus. Tam, kad galima būtų statyti įrangą ant nelygaus paviršiaus, būtina naudoti kėliklius. Kai kurių modelių komplekte jau yra kėlikliai ir šoniniai ramsčiai, skirti padidinti sąlyčio su žeme plotą.
Norėdami pirkti įrangą, prieš tai būtinai išsiaiškinkite, kokio optimalaus aukščio ji turi būti, kad galėtumėte atlikti darbą. Papildomai įsigyti bokštelio pakopas galimybės neturėsite. Kiekvienas įrenginys pagamintas įvertinus jo apkrovą. Papildomos pakopos padidins pastolių rėmo apkrovą, o tai lems jo stiprumą. Rinkdamiesi modulinius bokštelius, atkreipkite dėmesį į tai, kas yra  pagaminta iš profilio ar vamzdžio. Pirmasis variantas laikomas patvaresniu. Jei norite pasirinkti įrangą iš vamzdžio, geriau rinkitės aliuminį. Tokie moduliniai bokšteliai yra mobilesni ir nesunkūs.

Norint laiku atlikti statybos darbus, verta derinti bokštelius ir pastolius.


Įmonė „ES Baltic“ siūlo įvairių bokštelių ir pastolių pardavimo paslaugą. Priklausomai nuo Jūsų statinio konstrukcijos sudėtingumo ir pobūdžio, esame pasiruošę pasiūlyti  mobilųjį bokštelį ar statybinius pastolius už patrauklią kainą. Dėl išsamesnės informacijos skambinkite telefonų:  +370 638 90009 arba rašykite el. paštu info@esbaltic.lt .

Rašyti žinutę

Your email address will not be published.

Susiję įrašai

Įveskite raktinį žodį