Kur ir kaip saugoti pastolius

Kur ir kaip saugoti pastolius

Reikia skirti ypatingą dėmesį ne tik pastolių eksploatavimui, bet ir saugojimui. Jei esate pasiryžę pirkti pastolius tam, kad jie visada būtų po ranka arba planuojate pastolių nuomos verslą, pirmiausia turite pagalvoti, kur ir kaip saugoti pastolius. Net išrinkti pastoliai užima daug vietos ir reikia iš anksto paruošti, kur juos laikyti.

Nors tai ir tvirtos konstrukcijos, nesilaikant montavimo rekomendacijų, jų tarnavimo laikotarpis sutrumpės perpus. Po poros metų vėl turėsite išleisti nemažą pinigų sumą naujų detalių įsigijimui, jau nekalbant apie nemalonių situacijų riziką. Ir atvirkščiai – jei būsite rūpestingi, vadovausitės naudojimo taisyklėmis, galite žymiai pailginti jų eksploatavimo laiką.
Palikti metalines ir medines konstrukcijas po atviru dangumi visai žiemai ar porai lietingų dienų yra šventvagystė. Be to, didelių gabaritų detalėms reikia didelės erdvės. Ne kiekvienas gali pasigirti pakankamai dideliu garažu. Šią misiją galite patikėti specialioms įmonėms, turinčioms sandėlius, kuriuose įranga bus saugoma, laikantis visų sąlygų ir normų.

Tai gi, kur ir kaip saugoti pastolius?

Jei  pasikliaujate tik savo jėgomis, svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus:

  1. Pastolius svarbu saugoti sausuose, ventiliuojamuose patalpose, kur nepakliūna dulkės ir saulės spinduliai. 
  2. Pastolių elementai neturėtų liestis su žeme. Todėl sijos, horizontalės, įstrižainės, stulpai ir pastolių tvoros turi būti dedamos į atskirus konteinerius arba ant lentynų.
  3. Mažos dalys turi būti supakuotos į maišus ar maišelius.
  4. Ilgesniam sandėliavimui montuojamos pastolių dalys turi būti saugomos ant padėklų.
  5. Dėžės su detalėmis dedamos viena ant kitos, bet ne daugiau kaip 3 pakopomis.
  6. Jei dalys nepadengtos dažais ar/ir lako sluoksniu, rekomenduojama jas užkonservuoti ir sutepti kieta alyva (arba kitu tinkamu tepalu).
  7. Paklotus rekomenduojama padengti priešgrybeliniais ir ugniai atspariais mišiniais.

Reikia žinoti, kad, nepaisant šių konstrukcijų dangos, turinčios specialių antikorozinių junginių komponentų, vis tiek galite patirtį žalą. Kai kurių gamintojų pastolių profilio vidus nėra padengiamas mišiniais, todėl, esant korozijai, drėgmė patenka į vidų ir tai gali pagreitinti įrangos gedimą.

pastolių saugojimas

pastolių saugojimas

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas įrangos vežimui į saugojimo vietą. Prieš sudėdami įrangą į transportą, surūšiuokite ją pagal asortimentą ir sutvirtinkite 4 mm sulankstyta per pusę viela arba PVC plėvele. Mažos detalės (inkarai, antgaliai, spaustuvai) supakuojami atskirai, kad nepamestumėte. Atvykus į sandėliavimo vietą, svarbu vėl patikrinti, ar yra visos pastolių sudedamosios dalys. Stovai, sijos, rėmai taip pat saugomi išrūšiuoti.

Jei negalite rasti tinkamos vietos sezoniniam sandėliavimui, tuomet geriausiai kreiptis į sandėliavimo įmones. Tokios įmonės paprastai turi tinkamą, saugiam pastolių pristatymui skirtą transportą, taip pat ir palengvinančią transportavimą specialią kėlimo įrangą. Pastoliai bus saugiai laikomi per žiemos sezoną ir prireikus paruošti darbui.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių, apsaugosite įrangą nuo korozijos, pastolių elementų paviršiaus defektų, dažų sluoksnio pažeidimo. Pasirūpinus pastoliais, jie tarnaus ilgiau, išvengsite papildomų išlaidų kompleksiniam remontui ir detalių pakeitimui.


Įmonė „ES Baltic“ siūlo įvairių pastolių pardavimo paslaugą. Priklausomai nuo Jūsų statinio konstrukcijos sudėtingumo ir pobūdžio, esame pasiruošę pasiūlyti geriausią pastolių komplektą ir kainą. Dėl išsamesnės informacijos skambinkite telefonų:  +370 638 90009 arba rašykite el. paštu info@esbaltic.lt .

Rašyti žinutę

Your email address will not be published.

Susiję įrašai

Įveskite raktinį žodį