Statybiniai pastoliai

Statybiniai pastoliai

Statybiniai pastoliai – laikina ir pagalbinė konstrukcija, kuri skirta statybininkų ir medžiagų talpinimui atliekant statybos, montavimo ir kitus darbus. Naudojama kaip viduje taip ir pastato išorėje. Dažniausiai statybiniai pastoliai surenkami iš unifikuotų, metalinių ir medinių elementų.

Iš konstruktyvaus požiūrio šiuolaikiniai statybiniai pastoliai, tai erdvinė karkasinė sistema, kuri pagaminta iš standartinių metalinių elementų. Kurie leidžia sistemą naudoti nepriklausomai nuo pastato kontūro ir vietovės reljefo.

Rėminiai – fasadiniai pastoliai

Skirti įvairaus sudėtingumo statybinėms ir montažinėms darbams vykdyti. Tokių pastolių konstrukcijos pagrindas – vertikalinių rėmų metalinis karkasas, sujungtas tarpusavyje horizontaliniais ir vertikaliniais mazgais, kurie užraktais pritvirtinti ant rėmų. Rėminių pastolių pranašumas – tai nedidelis svoris, lengvas surinkimas. Rėminių pastolių trūkumas – netinkami sudėtingos geometrijos fasadams.

Moduliniai – pleištiniai pastoliai

Šis pastolių tipas savo pavadinimą gavo dėka ypatingo elementų sujungimo būdo – modulinio sujungimo. Moduliniai pastoliai turi paprastą konstrukciją,  kuri susideda iš diagonalių, vertikalių, horizontalių elementų, laiptelių ir klojinių.

 

Vertikalinis elementas– tai vamzdis prie kurio galų yra privirinti apvalios formos flanšai.

Tokių pastolių horizontalinis elementas atrodo, kaip vamzdis prie kurio galų privirinti laikikliai. Laikiklis susideda iš elemento montavimo angos ir pleišto.

Diaganalinis elementas – vamzdis su priplokštintais galais ir sukamuoju laikikliu su pleištu.

Moduliniai – pleištiniai pastoliai patvarūs, turi aukštą laikomąją galią. Be darbininkų ir statybinių medžiagų papildomai gali išlaikyti ir statybinę techniką, instrumentus. Pastoliai lengvai montuojami ir demontuojami. Nežiūrint į modulinių pastolių technologiškumą, konstrukcija (liginant su kitais pastolių tipais) minimaliai įtakoja pastatą. Tai leidžia sėkmingai naudoti modulinius pastolius restauracijos darbams atlikti. 

Taip pat, pleištiniai pastoliai naudojami: remontuojant ar statant namus, laivus; organizuojant koncertines erdves, scenas šou renginiams. Be to, moduliniai pastoliai gali būti naudojami, kaip karkasinės sistemos, monolitiniams klojiniams. Yra paplitusi nuomonė, kad modulinius – pleištinius pastolius negalima naudoti sudėtingos geometrijos objektuose, tačiau tai nevisai taip. Įrenginėjant pastolius prie sudėtingos geometrijos pastato būtina papildomai naudoti pastolių apkabas ir  pleištinių pastolių standartinius elementus. Naudojant pastaruosius (liginant su apkabomis), pastoliai surenkami daug greičiau. Juk net sudėtinguose objektuose ne tiek daug  kreivų ir kampinių plotų.

Pagrindinė fasadinių pastolių užduotis –  bet kokiame aukštyje užtikrinti saugų priėjimą prie visų fasado dalių. Konstrukcija paprasta ir efektinga, montažas ir demontažas įvykdomas labai greitai.


Įmonė „ES Baltic“ siūlo įvairių pastolių pardavimo paslaugą. Priklausomai nuo Jūsų statinio konstrukcijos sudėtingumo ir pobūdžio, esame pasiruošę pasiūlyti geriausią pastolių komplektą ir kainą. Dėl išsamesnės informacijos skambinkite telefonų:  +370 638 90009 arba rašykite el. paštu info@esbaltic.lt .


Plačiai apie rėminius-fasadinius pastolius skaitykite straipsnyje „Rėminiai statybiniai pastoliai“


 

Vienas komentras

  1. Aurimas Bir 10, 2020

    Sveiki, domina aliumininiai fasadiniai pastoliai 200-300 m2 kvadrato kaina, laukiu pasiūlymo. geros dienos

Rašyti žinutę

Your email address will not be published.

Susiję įrašai

Įveskite raktinį žodį